Jak jsme hledali tiskárnu

tiskarna-motivatory

 

Jeden z 12 úkolů pro Asterixe by mohlo být hledání tiskárny, která dokáže v České republice vytisknout plakáty opravdu kvalitně a dostatečně rychle. Když jsme e-shop zakládali, jednou z hlavních podmínek pro spuštění byla nekompromisní kvalita tisku. Motivátory a zákazníci si zaslouží plakát, který vypadá skvěle. Pokud by se nám nepodařilo tiskárnu najít, e-shop Motivátory by zůstal pouze v naší hlavě. Jak dlouho nám hledání trvalo?

Metoda pokus omyl

Prakticky každá tiskárna vám na webu hrdě sdělí, že její tisk nemá chybu. Bohužel realita je zcela odlišná. O jednotlivých metodách tisku a materiálech včetně vhodnosti povrchových úprav jsme věděli minimum. Ptali jsme se, otravovali dotazy, chodili na schůzky a skutečně testovali jednotlivé tiskárny. Když už to vypadalo nadějně, vždy nám poštou dorazilo něco, co bylo na kilometry vzdálené od naší představy kvalitního plakátu. Celkem jsme otestovali 14 tiskáren a jak už to tak bývá, až ta poslední splnila naše očekávání. Po více než 2 měsících experimentů a omylů jsme v ruce drželi plakát, který stál za to! Na pohled i na dotek přesně to, co jsme hledali.

Na co tiskneme?

Pro motivační plakáty jsme vybrali prémiový fotopapír s gramáží 255 g/m2, který se běžně používá pro profesionální tisk velkoformátových fotografií. Satenový povrch vypadá skvěle, všechny barvy působí živě a detaily jsou nádherně ostré. Když takový skvost rozbalíte, hned pochopíte, že nedržíte v ruce klasický plakát za pár kaček. Přidali jsme navíc matnou laminaci, které zvyšuje životnost. Motivační plakáty posíláme bez rámu.